Ndeshja e parë e ditës në kampionatin francez doli të ishte plot emocione. Nice priste Lyonin i cili arriti të kalojë në avantazh të dyfishtë por vendasit arritën të kthenin rezultatin e të fitonin në minutat shtesë. Me këtë fitore Nice shkon në kuotën e 19-pikëve dhe është momentalisht në vendin e dytë pas PSG-së.

Nice – Lyon 3-2:
Atal (81′) Delort (89′) Guessand (90+3′) / Toko Ekambi (35′), Aouar (68′)