Ndeshja e dytë e javës së 33-të të Ligue 1 sapo ka përfunduar, me Olympique Marseille dhe që mund Lorientin 3-2.

Formacioni mysafir fillon mirë dhe merr epërsinë me Moffi 19’.

Në pjesën e dytë Olympique Marseille arrin të përmbysë ndeshjen falë golave ​​të Payet 53’ dhe Lirola 56’.

Ky avantazh megjithatë pothuajse u anulua nga një gol tjetër nga Moffi 70’.

Në fund spanjolli Lirola 90’ vendosi ndeshjen në rezultatin përfundimtar 3-2.