Paris Saint-Germain ka marrë fitoren e parë këtë fillim edicion, pasi në dy ndeshjet e para kishte barazuar.

Kampioni në fuqi i Ligue 1 triumfoi në shtëpi ndaj Lens me rezultat bindës, 3-1.

Goli i parë për parisienët u realizuan nga Marco Asensio në minutën e 45-të, ndërsa Zaire-Emery ishte në rolin e asistuesit.

Pjesa e dytë filloi më mirë për PSG-në, që ia doli të shënonte edhe golin e dytë qysh në start.

Ishte Kylian Mbappe, ai që dyfishoi epërsinë për parisienët, me një asistim të Lucas Hernandez.

Sulmuesi 24-vjeçar nuk u ndal me kaq, pasi shënoi për 3-0 për PSG-në në minutën e 90+1-të, me Fabian Ruiz që ishte asistuesi.

Lens gjeti golin e ngushëllues në sekondat e fundit të ndeshjes, kur shënoi Morgan Guilavogui për 3-1 në minutën e 90+5-të.

Pas tri ndeshjeve të zhvilluara, PSG ka arkëtuar pesë pikë, dy më pak se Monaco dhe Marseille, ndërsa në xhiron e katërt takohet me Lyonin.