Duke pritur blerjen e verës me Messin gati për t’u transferuar në Paris, skuadra e Pochettinos bëri debutimin e tyre me një sukses jo të thjeshtë 2-1 në ditën e parë të Ligue 1.

PSG mundi Troyes si mysafire me përmbysje falë golave ​​të Hakimit 19’ dhe Icardi 21’ që zhvlerësuan golin e shënuar nga El Hajjam 9’.

Shumë mungesa për Pochettinon, i cili, ndër të tjera, duhej të bënte pa Neymar, Di Maria dhe Donnarumma.