Paris Saint-Germain e ka mposhtur 4-3 Bordeauxin në kuadër të javës së 26-të në Ligue 1.
Golat për parisienët i shënuan Edinson Cavani 25’, Marquinhos 44’, 63’ dhe Kylian Mbappe 69’ , ndërsa për mysafirët shënuan HWang Ui-Jo 18’, Pablo 45’ dhe Ruben Pardo 83’.

Marquinhos ishte më i mirë në këtë takim shkaku i golave dhe asistit të bërë, ndërsa në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte portieri i PSG Sergio Rico që hëngri 3 gola, e që mund të evitoheshin.