Në ndeshjet e sotme të Ligue 1,  PSG mposht thellë Dijonin. Barazon Monaco, ndërsa fitojnë Angers, Rennes dhe Montpellier.
Ja rezultatet e plota të ditës:

Brest-Angers 0-1:
43′ Bahoken.

Montpellier – Strasbourg 3-0:
57′ (R) Savanier, 61′ Laborde, 65′ Savanier.

Monaco – Reims 1-1:
31′ (R) Ben Yedder (Monaco), 58′ Kamara (Reims).

Amiens – Metz 0-1:    
26’ Boulaya

Toulouse – Rennes 0-2:
3′ Bourigeaud, 83′ Faitout Maouassa.

PSG – Dijon 4-0:
3′ Sarabia, 74′ Mbappé, 76′ Icardi, 91′ Mbappé.