Përfunduan 6 ndeshjet e para të ditës në Ligue 1. PSG mposhtet në shtëpi nga Rennais, fitojnë Monaco, Montpellier dhe Starsbourg.
Ja rezultatet e pasdites:

Ajaccio – Monaco 0-2:
W. Ben Yedder (27), K. Diatta (84)

Montpellier – Clermont 2-1
E. Wahi (61), (72) / S. Khaoui (32)

Nice – Lorient 1-1:
G. Laborde (77) / B. Meité (30)

Strasbourg – Auxerre 2-0:
G. Nyamsi (5), H. Diallo (85)

Troyes – Brest 2-2:
R. Ripart (34), Rony Lopes (38) / P. Lees-Melou (30), R. Del Castillo (74 pen)

PSG – Rennes 0-2:
K. Toko Ekambi (45), A. Kalimuendo (48)