Ndeshja e Monakos dukej se ishte fituar me Ben Yedder që I kishte dhënë golin e kryesimit kundër Reims dhe kishte kontrollin e lojës. Por ishte Stade de Reims që doli me tre pikët, I cili fillimisht gjeti golin e barazimit në të 85-ën me autogolin e Kevin Volland dhe më pas përfundoi rikthimin në rikuperim, duke shënuar në. e 9’  me Mbukun duke shfytëzuar dy kartonat e verdhë që u shndërruan në të kuq për Jean Lucas 88’.

MONACO – REIMS 1-2:
55’ yedder / 85, autg Volland, 90’+3’ Mbuku