Java e 30-të e Ligue 1 u hap me barazimin ndërmjet Nice-s dhe Rennes-it. Mikpritësit kaluan në epërsi në Allianz Riviera,  të cilët kaluan në avantazh me Delort 67’.  Megjithatë, njëmbëdhjetë minuta më vonë, Terrier 87’ mendoi të shmangte humbjen për djemtë nga Génésio, të cilët tani rrezikojnë të humbasin më tej terren ndaj Paris Saint-Germain, që luajnë nesër mbrëma kundër Lorient.

Takimi tjetër mes Lille dhe Bordeaux përfundoi pa gola.

Nice –  Rennes 1-1:
67’ Delort / 87’ Terrier

Lille – Bordeaux 0-0: