Sukses për Rennes që mundi Metzin në ndeshjen e javës së 30-të të Ligue 1. Golat e Doku, Terrier dhe Guirassy lejojnë që ekipi i drejtuar nga Bruno Génésio të fitojë 3-1 duke lëvizur renditjen e tyre.

Metz – Rennes 1-3:
90′ Yade / 18′ Doku, 38′ (pen) Terrier, 88′ Guirassy.