Rennes fitoi 2-0 ndaj Montpellier-it në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të të Ligue 1.

Shënojnë për vendasit Terrier 8’ dhe Majes 28’. Nga ana tjetër mysafirët mbetën në dhjetë veta falë të kuqit të pësuar nga Savanier 41’ për shumën e dy të verdhëve.

Me këtë rezultat Rennes ngjitet i vetëm në vendin e dytë, ndërsa mysafirët mbeten të shtatët.