Ndaj PSG-së nuk pati asnjë shpëtim për Brestin këtë të shtunë, më 15 janar (2-0). Brestois shënoi ndeshjen e dhjetë radhazi pa fitore kundër parisienëve. Kylian Mbappé dhe Tilo Kherer janë golashënuesit e këtij takimi të javës së 21-të të Ligue 1. Ishte e komplikuar për Finistériens përballë një PSG serioze dhe të përqënduar.

PSG – Brest 2-0:
Mbappé (32′), Kehrer (53′)

PSG : Donnarumma – Kehrer, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes – Herrera (Paredes, 79′), Verratti, Wijnaldum (Danilo, 46′) – Di Maria, Icardi (Xavi Simons, 79′), Mbappé.

Brest : Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Herelle (Brassier, 80′), Duverne – Faivre, Magnetti (Lasne, 58′), Agoumé (Mbock, 58′), Honorat – Le Douaron, Cardona (Mounié, 58′).