Duke folur në konferencën për shtyp pas ndeshjes, Maurizio Sarri komentoi vendimet e gjyqtarit Lyon-Juventus, ku bardhezinjtë pretendojnë dy penallti, kontakte të cilat konsiderohen të rregullta nga gjyqtari Gil Manzano.

Në Itali do të kishte dy penallti për ne, mbi Ronaldon dhe Dybala. Në Evropë ka një metër tjetër dhe duhet të përshtatemi.” , deklaroi Sarri në konferencën për shtyp pas ndeshjes.