Liverpool është gati të përfundojë nënshkrimin e mesfushorit të Stuttgartit, japonezit Wataru Endo (1993)

Siç u raportua nga Mail Sport mbrëmë, skuadra e Jurgen Klopp ka nisur një blerje surprizë prej 16 milionë stërlinash (19 milionë euro) për 30-vjeçarin, i cili do t’i nënshtrohet menjëherë testeve mjekësore.

Endo i gjithanshëm, kapiteni i kombëtares japoneze, është i njohur për drejtorin sportiv të Reds, Jorge Schmadtke dhe mund të luajë edhe si mesfushor edhe në qendër të mbrojtjes.

Klopp është i dëshpëruar për të forcuar mesfushën e tij pasi humbi Moises Caicedo të Brighton dhe Romeo Lavia të Southampton, të cilët të dy janë të vendosur t’i bashkohen Chelseat.

Dhe Endo është shfaqur si një objektiv, me spirancën luftarake të etur për të kaluar.