116 ndeshje dhe 55  gola me PSV, një evropian i mirë me Hollandën dhe kështu Donyell Malen (1999) e joshi Liverpoolin.

Duke kërkuar alternativa të reja për tre të mëdhenjtë Salah, Firmino dhe Mané, trajneri Jurgen Klopp ka nisur një sulm të rëndësishëm për sulmuesin Oranje, me një ofertë prej 40 milion euro.

Lajmi është raportuar është Eindhovens Dagblad.