Liverpooli ka propozuar një marrëveshje me vlerë 21 milionë stërlina (25 milionë euro) për mesfushorin e Fluminense dhe Brazilit, Andre, pasi trajneri i Reds, Jurgen Klopp, kërkon të forcojë opsionet e tij në mesfushë.

André Trindade da Costa Neto (i lindur më 16 korrik 2001), i njohur si André, ka luajtur 144 ndeshje për skuadrën braziliane të Serisë A pasi u fut në skuadrën e të rriturve në vitin 2020.

Mesfushori mbrojtës bëri debutimin e tij për Selecao në një miqësore të humbur 4-2 ndaj Senegalit në qershor.