Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Luis Enrique ka publikuar listën me 23 lojtarët që ai ka zgjedhur për ndeshjet ndërkombëtare të La Rojas në mars.

Spanja do të përballet me Shqipërinë më 26 mars përpara se të përballet me Islandën më 29 mars. Të dyja ndeshjet do të zhvillohen në Estadi Olímpic Lluís Companys në Barcelonë.

La Roja do të shpresojë të përdorë pushimin ndërkombëtar për të thelluar më tej lidhjet mes një skuadre tashmë kohezive. Ata arritën në gjysmëfinalen e Euro 2020 së bashku duke humbur vetëm nga fituesi Italia.

Ata arritën gjithashtu në finalen e Ligës së Kombeve për të humbur vetëm ndaj kampiones së botës në fuqi, Francës.

Enrique nuk ka marrë ndonjë vendim dramatik dhe ka ruajtur bërthamën e tij të lojtarëve që i beson, përveç ftesës së portierit të Brentfordit, David Raya.

Portierë: Unai Simon, Robert Sanchez, David Raya.

Mbrojtës: Marcos Alonso, Jordi Alba, Aymeric Laporte, Pau Torres, Eric Garcia, Diego Llorente, Cesar Azpilicueta, Dani Carvajal.

Mesfushorët: Rodri, Koke, Pedri, Marcos Llorente, Gavi, Carlos Soler.

Sulmues: Dani Olmo, Pablo Sarabia, Alvaro Morata, Raul de Tomas, Ferran Torres, Yeremi Pino.