Merret vesh se cila është skuadra e Spanjës për Euro 2020. Trajneri Luis Enrique vendosi të zgjedhë vetëm 24 lojtarë në vend të 26 që u lejua të zgjidhte.

Dhe kjo përfshin heqjen e qendërmbrojtësit të një kohë të gjatë Sergio Ramos. Vendim i guximshëm nga ish-trajneri i Barcelonës.

Ja lista e plotë:

Portierë:

 • David de Gea,
 • Robert Sanchez,
 • Unai Simon

Mbrojtës:

 • Aymeric Laporte,
 • Jose Gaya,
 • Jordi Alba,
 • Pau Torres,
 • Eric Garcia,
 • Diego Llorente,
 • Cesar Azpilicueta

Mesfushorë:

 • Marcos Llorente,
 • Sergio Busquets,
 • Rodri, Pedri,
 • Thiago,
 • Koke,
 • Fabian

Sulmues:

 • Dani Olmo,
 • Mikel Oyarzabal,
 • Gerard Moreno,
 • Alvaro Morata,
 • Ferran Torres,
 • Adama Traore,
 • Pablo Sarabia