Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në aksin Fushë Krujë- Laç.

Sipas raportimeve të para, një automjet është përplasur me murin dhe pasojë është bërë shpejtësia e madhe me të cilën po udhëtonte drejtuesi i mjetit.

Tre persona kanë mbetur të plagosur rëndë dhe po luftojnë për jetën në spital.

Raportohet se personat e plagosur rëndë janë Festim dhe Hajrie Dika dhe Klementina Mesi.

Ata janë dërguar me urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë, në gjendje kritike për jetën.