Manchester City po përgatitet të bëjë një ofertë prej 30 milionë stërlinash (35 milionë eurosh) për të nënshkruar me mbrojtësin e Brighton, spanjollin Marc Cucurella (1998), raporton Daily Mail.

Pep Guardiola e sheh Cucurellan si një lojtar që mund të zgjidhë problemin e mbrojtësit të majtë të klubit, me talentin spanjoll që ka fituar duele për posedimin e topit më shumë se çdo lojtar tjetër në Premier League.

Manchester City tashmë ka bërë një lëvizje të madhe këtë muaj, pasi nënshkroi Erling Haaland nga Borussia Dortmund, dhe Cucurella mund të jetë një tjetër blerje e bujshme.