Manchester Unitedi e ka kontaktuar Ajaxin për disponueshmërinë e mesfushorit Mohammed Kudus (2000), njofton Mundo Deportivo.

Ganezi ka pasur një sezon të shkëlqyer me klubin holandez duke realizuar 10 gola dhe duke dhuruar 2 asistime në 21 paraqitje.

Ai ishte po ashtu futbollist i rëndësishëm me përfaqësuesen e Ganës në Kampionatin Botëror, ku e gjeti dy herë rrjetën.

Përparimi i tij ka tërhequr vëmendjen e Djajve të Kuq, të cilët tashmë janë duke e kontaktuar Ajaxin për shërbimet e tij.

Klubi nga Amsterdami do të ishte i gatshëm ta lejonte largimin e tij nëse paguhet shuma prej 45 milionë eurosh.