Nje liste ku mbizoterojne pedagogët. Afishohet lista zyrtare e kandidateve per deputet PD dega Elbasan, Gramsh, Cerrik, Belsh, Peqin. Votimi do të kryhet nesër nga gjithë antarësia. /alboday

Dega ELBASAN

1. ANILA BISHQEMI


2. ANITA DUHANXHIU


3. AUREL BYLYKBASHI


4. BESA ZHUPA


5. DURIM ÇEKREZI


6. EDMOND BIÇOKU


7. ELIONA GREMI


8. ELIOR VILA


9. ELSA GEGA


10. ENDRI HASA

11. ETLEVA HAXHIHYSENI


12. LORENC HASTOPALLI


13. LUÇIANO BOÇI


14. MIMOZA HASEKIU

15. QANI XHAFA


16. SHEFQET DELIALLISI


17. SONILA DAIU

18. TAULANT ZENELI

19. ZAMIR MUZHAQI


20. ZHENI GJERGJI

GrupDegët CËRRIK dhe PEQIN

1. AGUSH CERRIKU CËRRIK
2. ARBJOLA HALIMI CËRRIK
3. DASHNOR SULA PEQIN
4. IBRAHIM SAKO CËRRIK
5. NADIRE ASLLANI CËRRIK
6. SOKOL ELEZI PEQIN

Dega GRAMSH

1. ARMIR XHANGOLI
2. ARMANDO KLLOGJERI
3. IRENA PROGNI
4. LOREN GLLAVINA
5. LULJETA TOÇILA

Dega LIBRAZHD

1. ANXHELINA MANA
2. ARBEN KOXHA
3. ERLIND GURRA
4. ILIRJAN META
5. NDRIÇIM LILA

Degën BELSH, Qarku ELBASAN, është si më poshtë:

1. BLERIM KUQJA
2. DRITAN CANI
3. FITIMTAR ZEKTHI
4. LUMTURI FERHATI
5. MEHDI SHEHU

Dega PRRENJAS

1. ARDIAN ZENELI
2. BAJAZIT KARRIQI
3. FERIT KUSHTA
4. NARTI MUÇMARA