UEFA ka publikuar një renditje të veçantë, sa i përket ekipeve më të mira të të gjitha kohërave.

Këtu merren parasysh edhe turet kualifikuese, ku fitoret vlerësohen me dy pikë, ndërsa barazimet vetëm me një të tillë.

Renditja kryesohet nga Reali i Madridit, për të vazhduar me Bajernin e Mynihut, FC Barcelonën, Mancester Unitedin, Juventusin,  AC Milanin dhe Liverpulin  që mbyllin 7 vendet e para.

Ja renditja e 57 klubeve më të mira.