Amerikania Megan Rapinoe, e ka fituar Topin e Artë për femra.

Fituesja e Kupës së Botës, nuk ishte prezent për ta marr cmimin, por me anë të një videoje i përshëndeti të gjithë.

Pas saj mbeten Lucy Bronze dhe Alex Morgan, që zunë vendin e dytë dhe të tretë.