Varianti i Maybach i S-Class të ri filloi me një performancë V8, por sot, V12 është privilegji i më të mirës, ​​dhe te Mercedes do të thotë klasa S është kombinuar me versionin Maybach.

Ai mundësohet nga një 6,0 V12 twin-turbo me 612 kuaj fuqi dhe deri në 900 Nm.

Transmisioni është automatik me nëntë ingranazhe, dhe ka 4Matic me të gjitha rrotat si standard.

Do të arrijë 100 km / orë për 4,5 sekonda dhe ka shpejtësi maksimale deri në 250 km / orë.

Është e panevojshme të thuhet, kjo veturë ka gjithçka që Mercedes ka në dispozicion.

Materialet më të mira dhe pajisjet më të mira vazhdojnë të jenë pjesë e komoditetit të shkëlqyeshëm të krijuar për pasagjerët në pjesën e pasme, si dhe të gjithë elementët e luksit, përfshirë masazhin dhe sediljet me klimë, një frigorifer dhe kondicionimin me katër zona.

Çmimi dihet gjithashtu, dhe në Gjermani fillon nga 217,324 euro.

Nëse jeni të interesuar, dijeni që do të duhet të paguani shtesë për një eksterier me dy ngjyra (14,875 €), dritat Digital Light (2,249 €).