Për Leo Messin është një moment reflektimi i thellë. Kampioni argjentinas po mendon seriozisht largimin nga Barcelona pas një jete.

Te Barcelona, ​​e gatshme për revolucionin pas humbjes së bujshme në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munich, problemi i trajnerit u zgjidh me ardhjen e Ronaldo Koeman në vend të Setienit.

Dhe megjithëse Presidenti Bartomeu thotë se është i bindur që argjentinasi do të mbetet në Blaugrana, duke deklaruar se ai është një pikë e paqëndrueshme e projektit të ri, për ‘Marca’ asgjë nuk mund të përjashtohet. Lojtari, i lidhur me Katalanasit deri në Qershor 2021, është duke menduar seriozisht për të ardhmen e tij, përfshirë largimin e menjëhershëm, sic flitet se i ka thënë shokëve të ngushtë

Dhe Messi, i cili mbushi 33 vjeç në qershor, mund të mendojë të përqafojë një emër të madh me një projekt tashmë të konsoliduar: sepse mos fitimi i titujve kolektiv nënkupton mos arritjen e rezultateve individuale, para së gjithash dhe më të rëndësishmet, Topin e Artë të lakmuar.

Ekipet e vetme, nënvizon ‘Marca’, në gjendje të mbajnë koston e operacionit janë Psg dhe Manchester City.

Në radhët e francezëve që sapo kanë mbërritur në finalen e parë të Champios League në historinë e tyre, argjentinasi do të gjente mikun e tij Neymar, me të cilin do të dëshironte të luante përsëri.

Manchester City, nga ana tjetër, mund të luajë si një kartë fituese praninë në stol të Pep Guardiolës, me të cilin Messi do të dëshironte të kthehej në punë.

Nuk mund të harrohet se momentet më të mira të karrierës së ‘Pleshtit ’përkuan me trajnerin spanjoll. Dhe nuk duhet harruar se Aguero, një mik i shkëlqyeshëm i shfaqjeve të Messit te City.

Sa i përket hipotezës së Interit, sipas gazetës nuk është një destinacion që tërheq veçanërisht Argjentinasin.