Milani kërkon të nënshrkuajë në mënyrë të përhershme me mesfushorin mesfushorin Tiémoué Bakayoko (1994) dhe për teserën e tij ka ofruar 3 milionë euro me të drejtën e blerjes pëfundimtare për 30 milionë euro të tjera.

Por Chelsea nuk ka besim se kuqezinjtë do ta blenin pas huazimit dhe prandaj do ta shesë në mënyrë përfundimtare dhe për një çmim mjaft më të ulët, vetëm 20 milionë euro.

Të presim vazhdimin e negociatës për të kuptuar nëse do të arrihet kalimi i francezit në Milano.