Mesfushori portugez i Lille, Renato Sanches (1997) ka qenë prej muajsh një prioritet kryesor i klubit kuqezi, i cili e ka identifikuar atë si zëvendësuesin perfekt për Franck Kessie (ai tashmë ka nënshkruar me Barcelonën).

Kontaktet e drejtuesve të Milanit me agjentin Jorge Mendes tani po çojnë në një mirëkuptim përfundimtar. Po shkojmë drejt një kontrate katërvjeçare me 4.5 milionë euro në sezon, në ditët në vijim pritet një takim i ri.

Mes Milanit dhe Lille nuk do të ketë probleme në përcaktimin e kontureve të këtij operacioni. Një bazë mirëkuptimi ishte gjetur tashmë që në janar për 20 milionë euro, tani ka vend për një zbritje duke pasur parasysh se Renato Sanches ka një kontratë që skadon në 30 qershor 2023 dhe nuk ka vend për rinovim.

Këto janë ditë të rëndësishme, ndoshta vendimtare. Renato Sanches i sheh kuqezinjtë gjithnjë e më afër.