Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti, thotë se klubi italian nuk duhet t’i humbë shpresat për mundësinë e transferimit të sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi (1987), pasi gjëra të çuditshme mund të ndodhin gjatë vitit 2020.

“Nuk mendoj se është një ëndërr e ndaluar. Madje nuk ka qenë e ndaluar as para kësaj fatkeqësie. Messi është në fund të kontratës së tij dhe duhet tentuar për ta sjellë këtu. Nuk e di nëse kjo situatë do të ndryshojë diçka, por mendoj se do të shohim gjëra të çuditshme në fund të vitit”, ka deklaruar Moratti për Radio Rai.

Në ndërkohë po flitet për mundësinë e kalimit të Lautaro Martinezit (1997) në Camp Nou, prandaj ish-presidenti i Interit e sheh si një mundësi shkëmbimi me superyllin argjentinas.

“Është djalë shumë i mirë, kujdeset për karrierën e tij. Por, siç thash më herët, do të shohim nëse është pjesë e ndonjë plani për lojtarët më të mëdhenj, si Messi”, ka shtuar ai.