Mesfushori qendror Jens-Lys Michel Cajuste  i lindur në vitin 1999, në Goteborg, Suedi, u largua nga Reims këtë mëngjes dhe pas një ndalese në Paris, zbarkoi në Fiumicino në orën 12.15 dhe u shoqërua në klinikë nga shefi i skautizmit të klubit, Maurizio Micheli.

De Laurentiis dhe drejtori sportiv Meluso mbyllën marrëveshjen për tarifën e transferimit nga Stade de Reims rreth 12 milionë euro.