Manovra të shkëlqyera te Napoli pas shitjes së Kalidou Koulibaly te Chelsea. Spalletti kërkoi një portier me e përvojë për të punuar së bashku me Meret dhe klubi Azzurri do të kishte përshpejtuar për Keylor Navas (1986) të PSG. Kostarikani, me ardhjen e Galtier në stol, do të ketë më pak hapësirë ​​dhe do të jetë rezerva e Donnarumma-s dhe kështu ai kërkon një destinacion të ri.

Sipas Corriere dello Sport, Napoli tashmë ka marrë miratimin e ish-Real Madridistit, ndërsa parisienët po kërkojnë një formulë të përshtatshme duke pasur parasysh pagën 13 milionë euro brutto (7 milionë euro netto) që merr Keylor Navas.

Ndoshta ai mund të transferohet në huazim, me PSG-në gati të mbulojë më shumë se gjysmën e pagës së portierit.