Objektivi numër 1 në Napoli sot quhet Kepa Arrizabalaga (1994). Pas kërkimeve të gjata për një portier me përvojë ndërkombëtare, zgjedhja duket se po afrohet gjithnjë e më shumë, me portierin e Chelseas gati për të veshur blutë.

Siç raportohet nga Corriere del Mezzogiorno, në fakt, Napoli është një hap larg Kepa dhe po përcakton detajet e operacionit:
Huazim falas dhe Chelsea do të paguajë 70% të pagës, të paktën 6 milionë euro. Klubi i De Laurentiis për portierin do të paguajë rreth 2.3 milionë euro për pjesën tjetër të pagës.
Bëhet fjalë për bonuset me blutë që do të donin që Napoli të paguante 3 milionë euro në total për objektivat e ekipit në kampionat dhe Champions League. Marrëveshja mund të zhbllokohet javën e ardhshme me Kepa, i cili do të mbërrijë në Villa Stuart për ekzaminime mjekësore përpara se t’i bashkohej grupit të Spallettit.