Në sfidat e mbrëmshme të Nations League, mbyllet në barazim ndeshja mes Italisë dhe Hollandës, ndërsa fitojnë Franca, Portugalia dhe Belgjika.

Ja rezultatet e plota:

LIGA A

Grupi 1

ITALI – HOLLANDË 1-1
16 ‘Pellegrini (I), 26’ Van de Beek (O)

POLONI – BOSNIE 3-0
40 ’dhe 52’ Lewandowski, 45 ’Linetty

Renditja: Polonia 7, Italia 6, Hollanda 5, Bosnja 2

Grupi 2

ANGLI-DANIMARKË 0-1
35 ‘ pen. Eriksen

ISLANDË-BELGJIKË 1-2
9 ‘ pen. dhe 38’ Lukaku (B), 17 ‘Saevarsson (I)

Renditja: Belgjika 9, Danimarka dhe Anglia 7, Islanda 0

Grupi 3

KROACI-FRANCË 1-2
8 ’Griezmann (F), 65’ Vlasic C), 79 ’Mbappé

PORTUGALI 3-0 SUEDI
24 ’Bernardo Silva, 44’ dhe 72 ’Diogo Jota

Renditja: Portugalia dhe Franca 10, Kroacia 3, Suedia

LIGA B

Grupi 1

NORVEGJI- IRLANDA E VERIUT 1-0
62 ‘aut. Dallas

RUMANI-AUSTRI 0-1
76 ’Schoepf

Renditja: Austria dhe Norvegjia 9, Rumania 4, Irlanda e Veriut 1

Grupi 2

SKOCI – REPUBLIKA ÇEKE 1-0
6 ‘Fraser

SLLOVAKI-ISRAEL 2-3
16 ‘Hamsik (S), 38’ Mak (S), 68 ‘, 76’ dhe 89 ‘Zahavi (I)

Renditja: Skocia 10, Republika Çeke 6, Izraeli 5, Sllovakia 1

Grupi 3

RUSI-HUNGARI 0-0

TURQI – SERBI 2-2
21 ’pen Milinkovic-Savic (S), 49’. Mitrovic (S), 57 ‘Calhanoglu (T), 76’ Tufan (T)

Renditja: Rusia 8, Hungaria 7, Turqia 3, Serbia 2

Grupi 4

FINLANDË -IRLANDË 1-0
67 ’Jensen

BULLGARI – UELLS 0-1
85 ’Williams

Renditja: Uells 10, Finlandë 9, Irlandë 2, Bullgari 1

LIGA C

Grupi 2

ESTONI-ARMENI 1-1
8 ‘Hovhannisyan (A), 16’ Sappinen (E)

MAQEDONIA E VERIUT -GJEORGJI 1-1
74 ‘Kvaratskhelia (G), 90’ pen. Alioski (M)

Renditja: Maqedonia e Veriut dhe Gjeorgjia 6, Armenia 5, Estonia 2

Grupi 3

GREQI – KOSOVË 0-0

MOLDAVI – SLOVENI 0-4
9 ‘ pen. Lovric, 37’, 42 ‘dhe 55’. Vuçiç

Renditja: Sllovenia 10, Greqia 8, Kosova 2, Moldavia 1

Grupi 4

LITUANI – SHQIPËRI 0-0

BIELLORUSI – KAZAKHSTAN 2-0
36 ’Yablonski, 90’ Yuzepchuk

Renditja: Bjellorusia 7, Lituania dhe Shqipëria 5, Kazakistani 4