Humbja e dytë në 10 ndeshjet e fundit të Kings vjen në duart e një Antetokounmpo të papërmbajtshëm me 46 pikë e 12 kërcime ndërsa Klay Thompson është protagonisti i madh i fitores së Golden State me 33 nga 38 pikët e tij në pjesën e parë. Nokaut i keq për Boston, disfatë në Hjuston, ndërsa Simone Fontecchio shënon 23 pikë (maksimumi i karrierës së tij) por Utah humbet në Miami. Pa Doncic dhe Irving Dallas shembet në shtëpi kundër Memphis, fitojnë edhe Detroit dhe Minesota.

Ja ndeshjet e plota të natës:

DALLAS MAVERICKS – MEMPHIS GRIZZLIES 88-104

MIAMI HEAT – UTAH JAZZ 119-115

DETROIT PISTONS – INDIANA PACERS 117-97

HOUSTON ROCKETS – BOSTON CELTICS 111-109

ATLANTA HAWKS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 115-136

SACRAMENTO KINGS – MILWAUKEE BUCKS 124-133

GOLDEN STATE WARRIORS – PHOENIX SUNS 123-112