Atlanta rikthehet nga një deficit prej 30 pikësh në Boston dhe ndërpret serinë e Celtics prej 9 fitoresh radhazi, pavarësisht 37 të Tatum. Houston fiton ndeshjen e nëntë radhazi duke mposhtur Portlandin dhe i bën presion Golden State. Sukses befasues për San Antonio, i cili pa Wembanyama mundi Phoenix-in dhe e futi në telashe në renditje. Supermbrëmje për DiVincenzo që shënon 11 treshe për 40 pikë finale, Sabonis nënshkruan një rekord të ri në epokën moderne me 54 dyshe radhazi.
Ja të gjitha rezultatet e natës:

CLEVELAND CAVALIERS – CHARLOTTE HORNETS 115-92

TORONTO RAPTORS – BROOKLYN NETS 88-96

NEW YORK KNICKS – DETROIT PISTONS 124-99

ATLANTA HAWKS – BOSTON CELTICS 120-118

SAN ANTONIO SPURS – PHOENIX SUNS 104-102

HOUSTON ROCKETS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 110-92

CHICAGO BULLS – WASHINGTON WIZARDS 105-107

UTAH JAZZ – DALLAS MAVERICKS 105-115

DENVER NUGGETS – MEMPHIS GRIZZLIES 128-103

SACRAMENTO KINGS – PHILADELPHIA 76ERS 108-96

L.A. CLIPPERS-INDIANA PACERS 116-131