U luajtën mjaft ndeshje interesante gjatë natës në NBA. Brooklyn mund Toronton në shtëpi falë 57 pikëve të dyshes Irving dhe Durant, Denver befason Golden State në San Francisko pavarësisht 34 pikëve të Steph Curry dhe dënon Warriors me humbjen. Morant shënon 49 pikë dhe tërheq Memphisin drejt suksesit të rikthimit kundër Houston, Banchero shënon 20 kundër Atlantës, por Orlando ende humbet. Fitore në kohët për Utah ndaj Minnesotës dhe për Portland, i udhëhequr nga 41 pikët e Lillard kundër Phoenix.

Më poshtë janë rezultatet e plota të natës:

ATLANTA HAWKS – ORLANDO MAGIC 108-98

NEW YORK KNICKS – DETROIT PISTONS 130-106

WASHINGTON WIZARDS – CHICAGO BULLS 102-100

INDIANA PACERS – SAN ANTONIO SPURS 134-137

MIAMI HEAT – BOSTON CELTICS 104-111

HOUSTON ROCKETS – MEMPHIS GRIZZLIS 122-129

BROOKLYN NETS – TORONTO RAPTORS 109-105

MINNESOTA TIMBERWOLVES – UTAH JAZZ 126-132 (kohë shtesë)

CHARLOTTE HORNETS – NEW ORLEANS PELICANS 112-124

GOLDEN STATE WARRIORS – DENVER NUGGETS 123-128

PORTLAND TRAIL BLAZERS -PHOENIX SUNS 113-111 (kohë shtesë)