Bostoni fiton me autoritet në fushën e Lakers, pavarësisht 40 pikëve të Anthony Davis, duke u konfirmuar si skuadra me rekordin më të mirë në NBA. Denver fiton një ndeshje të vështirë duke mposhtur Golden State, Nju Jorku mposht thellë Milwaukee me 38 pikë nga Brunson. Rookie Jaime Jaquez Jr udhëheq Heat drejt fitores ndaj Sixers dhe Luka Doncic shkruan historinë me 50 pikë të shënuara në fitoren e Dallas në Phoenix.

LOS ANGELES LAKERS – BOSTON CELTICS 115-126

MIAMI HEAT – PHILADELPHIA 76ERS 119-113

PHOENIX SUNS – DALLAS MAVERICKS 114-128

DENVER NUGGETS – GOLDEN STATE WARRIORS 120-114

NEW YORK KNICKS – MILWAUKEE BUCKS 129-122