Orlando mposht edhe një herë Bostonin, duke ndërprerë serinë e sukseseve të Celtics falë 23 pikëve të Paolo Banchero, Milwaukee gjen të gjithë emrat e mëdhenj në fushë dhe mposht Detroitin duke shënuar 150 pikë.  Hjustoni buzëqesh sërish pas 13 nokauteve falë 42 pikëve të Jalen Green (maksimumi i ri në karrierë) kundër Minesotës, Damian Lillard me 37 pikë dhe 12 asistime udhëheq Portlandin, Çikago kalon Atlantën, Charlotte nuk shënon kurrë nga harku (objektivi i ekipit me dy treshe) dhe humbet ndaj Utah.

Ja rezultatet e plota të natës:

DETROIT PISTONS – MILWAUKEE BUCKS 130-150

ORLANDO MAGIC – BOSTON CELTICS 113-98

CHICAGO BULLS – ATLANTA HAWKS 111-100

HOUSTON ROCKETS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 119-114

PORTLAND TRAIL BLAZERS – SAN ANTONIO SPURS 147-127

SACRAMENTO KINGS – MEMPHIS GRIZZLIES 133-100