Tatum dhe Brown kombinohen për 60 pikë dhe fitojnë thellë në shtëpinë e Jokiçit, duke shkuar gjysmë ndeshje larg nga vendi i dytë në Lindje. Humbje të brendshme për Golden State (i kaluar në disa të dhjetat larg sirenës nga San Antonio) dhe Filadelfia (u mund nga Toronto), ndërsa Phoenix fiton në Sacramento pas kohës shtesë. Në Atlanta, Danilo Gallinari (27 pikë) nuk mjafton për të mundur New Orleans. Fitojnë Memphis, Indiana, Orlando dhe Jutah.

Ja rezultatet e plota të natës:

  • HOUSTON ROCKETS – MEMPHIS GRIZZLIES 98-122
  • INDIANA PACERS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 129-98
  • ORLANDO MAGIC – OKLAHOMA CITY THUNDER 90-85
  • SACRAMENTO KINGS – PHOENIX SUNS 124-127 k.sht.
  • NEW YORK KNICKS – UTAH JAZZ 93-108
  • DENVER NUGGETS – BOSTON CELTICS 104-124
  • PHILADELPHIA 76ERS – TORONTO RAPTORS 88-93
  • GOLDEN STATE WARRIORS – SAN ANTONIO SPURS 108-110