Brooklyn fiton ndeshjen e tij të 18-të nga 20 ndeshjet e fundit me koshin fitues të Royce O’Neale me 3.2 sekonda të mbetura për të mposhtur Miami, pavarësisht dëmtimit në gju të Kevin Durant.  Phoenix bie në shtëpi ndaj Cleveland dhe Clippers bëjnë të njëjtën gjë kundër Atlantas, duke shënuar humbjen e tyre të gjashtë radhazi.  Dallas nuk di të fitojë pa Doncic (nokauti i katërt në katër ndeshje në OKC), triple double nga Harden në suksesin e Filadelfias pa Embiid.  Memphis fiton pa Morant dhe kap Denverin në krye në Perëndim.

Ja rezultatet e plota të natës:

DETROIT PISTONS-PHILADELPHIA 76ERS 111-123

TORONTO RAPTORS-PORTLAND TRAIL BLAZERS 117-105

INDIANA PACERS-CHARLOTTE HORNETS 116-111

PHOENIX SUNS-CLEVELAND CAVALIERS 98-112

MIAMI HEAT-BROOKLYN NETS 101-102

MEMPHIS GRIZZLIES-UTAH JAZZ 123-118

HOUSTON ROCKETS-MINNESOTA TIMBERWOLVES 96-104

OKLAHOMA CITY THUNDER-DALLAS MAVERICKS 120-109

L.A. CLIPPERS-ATLANTA HAWKS 108-112