Brooklyn fiton ndeshjen e tetë radhazi duke mposhtur Milwaukee-n falë një paraqitjeje të shkëlqyer ekipore, ashtu si Philadelphia që shkon 7 radhazi me çiftin Embiid-Harden.  Bostoni rikthehet në krye në Lindje, ndërsa Orlando fiton me 18 pikë nga Banchero.  Mbrëmje e pabesueshme për yjet: Doncic bën 50 dhe mposht Houston, Barrett dhe Gilgeous-Alexander bëjnë 44 por humbasin, Haliburton nënshkruan maksimumin prej 43 pikësh në karrierën e tij me një kosh të trefishtë të fitores në Miami.  Lakers humbasin në shtëpi nga Charlotte, pavarësisht 34 pikë nga LeBron James.

Ja rezultatet e plota të natës:

CLEVELAND CAVALIERS – TORONTO RAPTORS 107-118

ORLANDO MAGIC – SAN ANTONIO SPURS 133-113

PHILADELPHIA 76ERS – L.A. CLIPPERS 119-114

ATLANTA HAWKS – DETROIT PISTONS 130-105

BROOKLYN NETS – MILWAUKEE BUCKS 118-100

NEW YORK KNICKS – CHICAGO BULLS 117-118

MIAMI HEAT – INDIANA PACERS 108-111

DENVER NUGGETS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 120-107

BOSTON CELTICS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 121-109

HOUSTON ROCKETS – DALLAS MAVERICKS 106-112

SACRAMENTO KINGS – WASHINGTON WIZARDS 111-125

OKLAHOMA CITY THUNDER – NEW ORLEANS PELICANS 125-128 k.sht.

PHOENIX SUNS – MEMPHIS GRIZZLIES 100-125

LOS ANGELES LAKERS – CHARLOTTE HORNETS 130-134