Cleveland mund sërish Golden State pavarësisht 30 pikëve të Steph Curry, duke përfituar nga përjashtimi i parë i sezonit nga Draymond Green. Nokauti i dytë radhazi për Milwaukee-n që bie në Orlando pavarësisht 35-shit të Giannis Antetokounmpo-s (Lillard ende jashtë për shkak të lëndimit). Fitore për finalistët lindorë të vitit të kaluar: Bostoni nuk ka probleme ndaj Torontos, Miami fiton ndeshjen e katërt radhazi, duke mposhtur Atlantën pa Herro dhe Butler.

Ja rezultatet e plota të natës:

0ORLANDO MAGIC – MILWAUKEE BUCKS 112-97

BOSTON CELTICS – TORONTO RAPTORS 117-94

ATLANTA HAWKS – MIAMI HEAT 109-117

GOLDEN STATE WARRIORS – CLEVELAND CAVALIERS 110-118