Cavs kanë nevojë për dy gjuajtje të lira të humbura me 0.8 sekonda të mbetura nga Grant Williams dhe një kohë shtesë për të patur më të mirën ndaj Bostonit (pa Tatum): tani Celtics duhet të ruhen nga pas nga Filadelfia, që fitoi me 42 nga Embiid në Indiana. Miami mposht sërish Atlantën, Denveri mposht Toronton vetëm në fund, Lillard udhërheq Portlandin drejt fitores me një triple double ndërsa Sacramento mposht New Orleans-in pa problem.

Ja rezultatet e plota të natës:

DETROIT PISTONS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 104-110

MIAMI HEAT – ATLANTA HAWKS 130-128

INDIANA PACERS – PHILADELPHIA 76ERS 143-147

DENVER NUGGETS – TORONTO RAPTORS 118-113

SACRAMENTO KINGS – NEW ORLEANS PELICANS 123-108

CLEVELAND CAVALIERS – BOSTON CELTICS 118-114 k. sht.