Me Leonardin dhe George në fushë, Clippers i fusin 20 pikë diferencë Boston Celtics, në nokautin e dytë radhazi. San Antonio befason Clevelandin, ndërsa në Lindje fitojnë edhe Miami dhe Brooklyn.  Doncic udhëheq Mavs e tij drejt suksesit kundër OKC, Memphis mposht një Atlanta të përgjysmuar, ndërsa Lillard është në një mbrëmje magjike në fitoren e Blazers ndaj Minesotës.

Ja rezultatet e plota të natës:

INDIANA PACERS – MIAMI HEAT 82-87

WASHINGTON WIZARDS – BROOKLYN NETS 100-112

MEMPHIS GRIZZLIES – ATLANTA HAWKS 128-103

SAN ANTONIO SPURS – CLEVELAND CAVALIERS 112-111

DALLAS MAVERICKS – OKLAHOMA CITY THUNDER 121-114

PORTLAND TRAIL BLAZERS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 133-112

L.A. CLIPPERS – BOSTON CELTICS 113-93