Bie edhe skuadra e fundit e pamposhtur në NBA, me Jazz të mundur në Çikago nga dyshja LaVine-DeRozan. Uashingtoni reziston në Boston dhe rrëmben fitoren pas dy kohëve shtesë, Filadelfia hakmerret ndaj Atlantës. Miami shkatërron Memphisin në shtëpi, Milwaukee bie në shtëpi me San Antonio. Detroit fiton ndeshjen e parë pavarësisht debutimit të errët të Cade Cunningham.

Ja të gjitha rezultatet e 11 ndeshjeve të natës:

CHICAGO BULLS-UTAH JAZZ 107-99:

WASHINGTON WIZARDS-BOSTON CELTICS 115-112 – pas 2 k. Sht.

PHILADELPHIA 76ERS-ATLANTA HAWKS 122-94

MEMPHIS GRIZZLIES-MIAMI HEAT 103-129

MILWAUKEE BUCKS-SAN ANTONIO SPURS 93-102

INDIANA PACERS-TORONTO RAPTORS 94-97

GOLDEN STATE WARRIORS-OKLAHOMA CITY THUNDER 103-82

DETROIT PISTONS-ORLANDO MAGIC 110-103

DETROIT PISTONS-ORLANDO MAGIC 110-103

PHOENIX SUNS-CLEVELAND CAVALIERS 101-92

NEW ORLEANS PELICANS-NEW YORK KNICKS 117-123