Golden State kthehet nga -20 dhe mposht New Orleans-in falë një Steph Curry të papërmbajtshëm me 39 pikë.  Bostoni shpërqendrohet dhe humbet ndaj Uashingtonit, Atlanta e kalon Clevelandin pavarësisht 44 pikëve nga Donovan Mitchell. Paolo Banchero shënon 24 pikë por Memphis fiton ndeshjen e shtatë radhazi edhe pa Morant, Toronto mposht Miamin në shtëpi.  Nokaut i rëndë nga Oklahoma City në shtëpi kundër Charlotte me 43 pikë nga PJ Washington.

Të gjitha rezultatet të natës më poshtë:

GOLDEN STATE WARRIORS – NEW ORLEANS PELICANS 120-109

WASHINGTON WIZARDS – BOSTON CELTICS 130-111

ATLANTA HAWKS – CLEVELAND CAVALIERS 120-118

TORONTO RAPTORS – MIAMI HEAT 106-92

MEMPHIS GRIZZLIES – ORLANDO MAGIC 113-108

OKLAHOMA CITY THUNDER – CHARLOTTE HORNETS 134-137