Në mungesë të Kyrie Irving, Luka Doncic udhëheq Dallasin drejt një fitoreje sprint ndaj Lakers. Warriors humbasin Draymond Green, që përjashtohet në çerekun e 3-të dhe bien te Phoenix, Nuggets humbin Nikola Jokic, i përjashtuar pak para pjesës së parë, por fitojnë në Çikago. Fitore bindëse në shtëpi për Celtics dhe Clippers.
Të gjitha rezultatet e natës së NBA:

LOS ANGELES LAKERS – DALLAS MAVERICKS 127-125

CLEVELAND CAVALIERS – BOSTON CELTICS 120-113

CHICAGO BULLS – DENVER NUGGETS 106-114

PHOENIX SUNS – GOLDEN STATE WARRIORS 119-116

L.A. CLIPPERS – SACRAMENTO KINGS 119-99