Në natën e hapjes së turneut të ri brenda sezonit: Nikola Jokic mposht Luka Doncic, Steph Curry shënon koshin e fitores në sirenën për Golden State në Oklahoma City dhe Damian Lillard vendos ndeshjen midis Bucks dhe Knicks. Fitore edhe për Miami kundër Uashingtonit, për Indianën kundër Cleveland dhe për Brooklyn larg Çikagos. Memphis bie ndaj Portlandit në humbjen e tij të gjashtë radhazi.

Të gjitha  rezultatet e natës:

  • INDIANA PACERS – CLEVELAND CAVALIERS 121 – 116
  • OKLAHOMA CITY THUNDER – GOLDEN STATE WARRIORS 139 – 141
  • MIAMI HEAT – WASHINGTON WIZARDS 121 – 114
  • PORTLAND TRAIL BLAZERS – MEMPHIS GRIZZLIES 115 – 113
  • MILWAUKEE BUCKS – NEW YORK KNICKS 110 – 105
  • CHICAGO BULLS – BROOKLYN NETS 107 – 109
  • DENVER NUGGETS – DALLAS MAVERICKS 125 – 114