Jokic shënoi 38 pikë me 19 kërcime, por Denveri humbi ndjeshëm ndaj Houston dhe u eliminua nga Turneu In-Season. Humbja e parë në shtëpi për Minesotën, e mposhtur në shtëpi nga Sacramento me një super Fox (36 pikë). Booker shënon 40 pikë dhe udhëheq Phoenix pa Durant dhe Beal, Milwaukee ka nevojë për tre “tridhjetësha” për të mposhtur Uashingtonin (me Lopez që shënon 39). Bostoni humbet në Orlando dhe puna ndërlikohet, rikthimi i çmendur i Nju Jorkut kundër Miami.
Ja të gjitha rezultatet e natës:

ORLANDO MAGIC – BOSTON CELTICS 113-96

MEMPHIS GRIZZLIES – PHOENIX SUNS 89-110

TORONTO RAPTORS – CHICAGO BULLS 121-108

NEW YORK KNICKS – MIAMI HEAT 100-98

MINNESOTA TIMBERWOLVES – SACRAMENTO KINGS 111-124

MILWAUKEE BUCKS – WASHINGTON WIZARDS 131-128

HOUSTON ROCKETS – DENVER NUGGETS 105-84

INDIANA PACERS – DETROIT PISTONS 136-113

GOLDEN STATE WARRIORS – SAN ANTONIO SPURS 118-112

L.A. CLIPPERS – NEW ORLEANS PELICANS 106-116