Filadelfia ndërpret serinë e tetë sukseseve radhazi duke humbur në Uashington, pavarësisht nga një Joel Embiid dërrmues prej 48 pikësh, një mbrëmje rekord për Luka Doncic që nënshkruan një rikthim historik kundër Nju Jorkut në një ndeshje prej 60 pikësh dhe triple double. Boston dhe Denver fitojnë ata konfirmohen si forca e parë përkatësisht në Lindje dhe Perëndim.  LeBron James mposht Paolo Banchero (i cili shënon vetëm 4 pikë), Golden State mund Charlotten.

Më poshtë janë rezultatet e 10 ndeshjeve të natës:

ORLANDO MAGIC-LOS ANGELES LAKERS 110-129:

WASHINGTON WIZARDS-PHILADELPHIA 76ERS 116-111

BOSTON CELTICS-HOUSTON ROCKETS 128-102

DALLAS MAVERICKS-NEW YORK KNICKS 126-121 k.sht.

INDIANA PACERS-ATLANTA HAWKS 129-114

TORONTO RAPTORS-L.A. CLIPPERS 113-124

MEMPHIS GRIZZLIES-PHOENIX SUNS 108-125

OKLAHOMA CITY THUNDER-SAN ANTONIO SPURS 130-114

GOLDEN STATE WARRIORS-CHARLOTTE HORNETS 110-105

SACRAMENTO KINGS-DENVER NUGGETS 106-113